Nasza pasieka

Pasieka Kruszyna położona jest w jednym z największych kompleksów leśnych w Polsce - Lasach Janowskich w śródleśnej wiosce o nazwie Kruszyna. Istnieje od 2000 roku, kiedy to nasz wujek podarował nam dwie rodziny pszczele w ulach warszawskich poszerzanych. Od tego czasu pszczoły stały się ważnym elementem naszej codzienności, a pasieka znacznie powiększyła swoje rozmiary. Początkowo była to pasieka stacjonarna, ale z czasem, gdy zdobyliśmy większe doświadczenie i przybyło nowych rojów, zaczęliśmy wędrówki z pszczołami w naszych okolicach. Obecnie w Pasiece Kruszyna zajmujemy się 150 rodzinami pszczelimi w ulach wielkopolskich.

Lasy Janowskie na terenie których znajduje się nasza pasieka są kompleksem leśnym o wybitnych właściwościach przyrodniczych i krajobrazowych. W Lasach Janowskich występują starowiekowe drzewostany, głównie bory sosnowe oraz fragmenty lasów mieszanych z udziałem jodły. Na północ od Lasów Janowskich położona jest Wyżyna Lubelska. Dzięki żyznym glebom jest ona jednym z najbardziej rozwiniętych rolniczo obszarów Polski.

Z tych pięknych terenów nasze pszczoły zbierają nektar i spadź, z których wytwarzają przepyszny i zdrowy miód. Dlatego, drogi miłośniku miodu, możemy zaoferować Tobie owoc pracy pszczelego roju i zagwarantować, że dokładamy wszelkich starań, żeby na Twoim stole stanął produkt w pełni naturalny.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych miodów, jak również do odwiedzenia naszej pasieki i skorzystania z oferty tutejszego gospodarstwa agroturystycznego: agro-kruszyna.pl

 

Pozdrawiamy Janusz i Florian Mazur.